روغن موتور قایق موجب نابودی یک گونه خاص از ماهی ها شد

یک آزمایش ساده برای بررسی سازگاری روغن موتور قایق این است که آنها را گرم کرده و مخلوط کنید تا ببینید آیا مخلوط کدر می شود یا خیر که نشان می دهد نمی توان آنها را مخلوط کرد.

برای تایید آن می توانید کمی آب به مخلوط اضافه کنید که به شدت هم زده و حرارت داده می شود و برای چند ساعت در دمای اتاق استراحت می کند. اگر یک رسوب جامد در مخلوط تشکیل شود، اینها اصلاً سازگار نیستند.

چه دوره تغییر؟ فاصله بین دو تعویض روغن بیش از هر چیز به استفاده ای که از موتور داده ایم بستگی دارد. هر سازنده تعداد ساعاتی را که نباید از آنها تجاوز کرد را مشخص می کند که تا حد زیادی به کیفیت روان کننده مورد استفاده بستگی دارد.

به هر حال، توصیه می شود که روغن را سالی یک بار تعویض کنید، زیرا حتی اگر از آن استفاده نشود، روغن به مرور زمان در فرآیندی به نام “اکسیداسیون” تجزیه می شود.

آیا رنگ مشکی نیاز به تغییر را نشان می دهد؟ این درست نیست، زیرا رنگ سیاه نتیجه تجمع طبیعی دوده است و احتراق باقی می ماند که رنگ آن را تیره می کند.

روغن موتور قایق

اما می‌توانیم روغن تیره‌ای داشته باشیم که به کار خود ادامه دهد یا روغن سبکی داشته باشیم که در طول زمان تحلیل رفته باشد.

تعویض یا تغییر؟ مراقب باشید فقط آن را پر کنید زیرا روغن متحمل تلاش زیادی می شود و ناخالصی ها و بقایای احتراق را جمع می کند و همچنین به طور طبیعی اکسید می شود که همه این موارد منجر به تخریب و عدم محافظت آن می شود.

صرفه جویی در تعویض روغن ارزش ندارد، زیرا تعمیر موتور به دلیل صرفه جویی در تعویض روغن می تواند معادل یک قرن و نیم تعویض روغن هزینه داشته باشد.

آیا در هر تعویض روغن فیلتر روغن را عوض می کنیم؟ نیازی نیست و فقط هر دو یا سه تعویض روغن فیلتر را عوض می کنیم یا چندین سال است که تعویض نشده است.

اگر بعد از چندین ماه استراحت به قایق رسیدیم، بسیار مهم است که موتور را به مدت 5 دقیقه در حالت آرام رها کنیم، زیرا تمام روغن در ته میل لنگ خواهد بود و باید از فیلتر و مجاری عبور کند تا به آن برسد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.