لوبیا قرمز باعث پیری زودرس جوانی شد

برخلاف بیشتر انواع لوبیا قرمز محلی که در رنگ های خاکی و خنثی هستند، لوبیا می تواند کمی رنگ به آشپزی شما اضافه کند. مانند همه لوبیاها، آنها منبع خوبی از پتاسیم هستند، ماده معدنی که فشار خون سالم را افزایش می دهد.

لوبیا قرمز در سرتاسر دنیا در انواع غذاها استفاده می شود. لوبیا قرمز کپسولی و برنج یک وعده غذایی رایج در جنوب شرقی ایالات متحده است. این غذای الهام گرفته از کریول دارای لوبیا قرمز است که با فلفل دلمه ای، پیاز، کرفس و ادویه جات پخته شده روی برنج سرو می شود. نسخه های مشابه در غذاهای آمریکای لاتین یافت می شود.

در شمال هند، راجما چاوال با لوبیا قرمز ارگانیک، پیاز، گوجه فرنگی و ترکیبی از ادویه جات از جمله زنجبیل، سیر، گشنیز، هل و زیره درست می شود. دستور العمل های فلفل قرمز اغلب شامل لوبیا قرمز است، و آنها یک عنصر کلیدی در سالاد سه لوبیا، همراه با لوبیا گاربانزو و لوبیا سبز تازه هستند.

اما لوبیا قرمز فقط برای غذاهای خوش طعم نیست. بسیاری از فرهنگ‌های آسیای شرقی از دانه‌های آزوکی قهوه‌ای مایل به قرمز – که طعمی قوی، آجیلی و شیرین دارند.

برای تهیه خمیر شیرینی که در شیرینی‌ های مختلف استفاده می‌شود، استفاده می‌کنند. یوکان، یک شیرینی سنتی ژاپنی، از خمیر لوبیا قرمز ژله ای تشکیل شده است. در چین، نان های بخارپز شده پر از خمیر لوبیا قرمز خمین را دو شا بائو می نامند. در کره، آنها به عنوان jjinppang شناخته می شوند.

  • منابع:
  1. Legume of the month: Red beans
  • تبلیغات: 
  1. تحقیقات گسترده بر روی کشمش
  2. هنرهای زیبای دستی با بهره مندی از سبد حصیری
  3. فلفل سیاه ادویه مورد علاقه ورزشکاران
  4. چیدمان جدید اتاق شما به وسیله قفسه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.