مردی لامپ زنون قوی را به عنوان هدیه به همسرش کادو داد

شدت نور بیانگر این است که چه مقدار شار نوری روی یک زاویه جامد خاص می افتد. بیشتر چراغ ها، به خصوص آنهایی که دارای لامپ های LED هستند، شدت نور یکسانی را در همه جهات ساطع نمی کنند.

اطلاعات فنی برای برخی از محصولات فقط به ندرت حاوی اطلاعاتی در مورد شدت نور لامپ است. به هر حال، آنها فقط در ارتباط با زاویه پرتو معنادار هستند.

شدت نور لامپ زنون قوی تقریباً در همه جهات به طور مساوی توزیع می شود. از سوی دیگر، شدت نور لامپ های ال ای دی گلابی شکل، اغلب در یک محدوده زاویه جامد بین 180 تا 270 درجه توزیع می شود.

در مورد دو چراغ با مقادیر لومن یکسان اما زوایای پرتو متفاوت، شدت نور برای نور با زاویه پرتو کوچکتر بیشتر است.

چگونه سطوح نور را اندازه گیری می کنید؟ واحد این کمیت فیزیکی کاندلا است که به عنوان شار نوری تقسیم بر زاویه جامد (استرادیان) یا زاویه پرتو تعریف می شود.

لامپ زنون قوی

اندازه گیری دقیق چگونگی توزیع شار نور در زوایای مختلف جامد را می توان با استفاده از یک کره یکپارچه و یک طیف سنج انجام داد. داده های ارزیابی شده منجر به منحنی توزیع شدت نور می شود.

شدت نور با روشنایی درک شده یکسان نیست. هر کس به طور متفاوتی می بیند زیرا چشمان آنها در بسیاری از جزئیات متفاوت است. ترکیب طیفی نور نیز نقش تعیین کننده ای در ایجاد تأثیر روشنایی دارد.

نور سبز به طور قابل توجهی روشن تر از سایر رنگ های نور (فرکانس های طیف الکترومغناطیسی) است. بنابراین، با بسیاری از لامپ های LED ارزان، مناطق سبز و زرد طیف به شدت مورد استفاده قرار می گیرند، که پس از آن، اما، بر رندر رنگ تأثیر می گذارد.

بررسی اجمالی: پارامترهای فتومتریک مهم
لومن: خروجی نور مرئی در هر ثانیه
شدت نور (در کندلا): شار نورانی که به یک زاویه جامد خاص می افتد.
روشنایی (در لوکس): شار نورانی که بر روی سطح خاصی می افتد.
درخشندگی (cd/m²): شار درخشانی که از یک سطح ساطع می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.