نخود خام کرمانشاه بخورید تا از پیری پوست خود جلوگیری کنید

نخود خام کرمانشاه چه در فر، چه به صورت توپ های سرخ شده، چه به عنوان خمیر خامه ای و چه به عنوان ماده ای در سالاد و خورش، همیشه ظاهر خوبی دارد.
نخود چیزی بیشتر از حبوبات غیرقابل توصیف با نامی خنده دار است. آنها فوق العاده مغذی و همه کاره هستند. آنچه در توپ معجزه وجود دارد و واقعاً چقدر سالم است را اینجا بخوانید.

نخود نیز مانند لوبیا، عدس و نخود از زیرخانواده خانواده حبوبات (Faboideae) است. همچنین با نام‌های قهقهه واقعی، قهقهه ناهید یا نخود مزرعه نیز شناخته می‌شود. نخود نیز مانند اعضای خانواده خود یک حبوبات باستانی است.

یافته های باستان شناسی نشان می دهد که در 10000 سال قبل از میلاد در آسیای جنوب شرقی و خاور نزدیک کشت می شد.

از آنجا در سراسر اروپا به آلمان گسترش یافت، جایی که در قرون وسطی به عنوان یک گیاه غذایی و دارویی استفاده می شد. هیلدگارد فون بینگن (1098 – 1179) نیز در نوشته های خود به خواص مثبت نخود اشاره کرده است.

نخود خام کرمانشاه

نخود: سرشار از مواد مغذی سالم است. این غذای قدرتمند سرشار از پروتئین و فیبر است، اما در عین حال چربی کمی دارد.

همچنین حاوی مواد معدنی و عناصر کمیاب متعددی مانند منیزیم، آهن، کلسیم، روی، اسید فولیک و ویتامین‌های A، B6، C، E و K است و دارای شاخص گلیسمی پایین (GI) است.

از آنجایی که نخود حاوی پروتئین های گیاهی با کیفیت بالا، آهن، ویتامین های گروه B و کلسیم است، به عنوان یک جایگزین گوشت ایده آل است.

با حدود 20 گرم پروتئین در هر 100 گرم، نخود به هیچ وجه کمتر از منابع پروتئین حیوانی معمولی نیست. برای مقایسه: 100 گرم فیله سینه مرغ حاوی 16 گرم پروتئین، 100 گرم فیله گوشت خوک 23 گرم و 100 گرم فیله گوشت گاو 19 گرم است.

همچنین مغذی ترین غذا در بسیاری از مناطق فقیر جهان گرسنگی است.

این غنی از مواد مغذی تأثیر مثبتی بر سیستم قلبی عروقی و سطح قند خون دارد و هضم را تحریک می کند.

محتوای بالای ساپونین نخود (50 میلی گرم در هر کیلوگرم نخود) عمدتاً مسئول اثر کاهش چربی خون است و سطح قند خون را پایین نگه می دارد. خوردن منظم نخود خطر ابتلا به چاقی، دیابت و سرطان را کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.