پیرزنی از آتل شانه برای پرندگان لانه ساخت

آتل شانه معمولاً برای کمک به ثابت نگه داشتن شانه و بازو پس از جراحی، آسیب یا ضربه های دیگر استفاده می شود. اینها به صاف نگه داشتن شانه یا بازو و تراز کردن استخوان ها و مفاصل کمک می کند که به روند بهبودی کمک می کند.

اسپرینت شانه اغلب با یک بند شانه، بریس یا سایر وسایل بیحرکتی ترکیب می شود تا از حرکت شانه و آسیب بیشتر جلوگیری کند.

معمولاً این‌ها در مراکز پزشکی یا فروشگاه‌های لوازم یافت می‌شوند، اما اگر آسیبی در منطقه‌ای رخ دهد که هیچ درمان پزشکی در آن وجود ندارد، مانند هنگام کمپینگ یا پیاده‌گردی، می‌توان آتل موقتی ساخت.

ابتدایی ترین آتل شانه معمولاً از یک ماده سخت مانند پلاستیک تشکیل شده است که به دو طرف بازو متصل می شود. این بند توسط یک بند متصل نگه داشته می شود یا می توان از آن با یک بند یا بی حرکتی که دور بدن و شانه می پیچد استفاده کرد.

آتل شانه

علاوه بر صاف نگه داشتن بازو، یک آتل باعث تسکین درد می شود و بازو و شانه را در کنار هم نگه می دارد تا به بهبود مناسب ناحیه آسیب دیده کمک کند. اگر شانه حرکت کند، ممکن است دررفته شود یا آسیب های دیگری مانند پارگی رباط یا تاندون ایجاد شود.

انواع آتل های شانه در دسترس هستند که طراحی آن ها به نوع آسیب یا ضربه به بازو یا شانه بستگی دارد.

برخی شبیه به ایموبلایزرها هستند و برای سازگاری با مراحل مختلف فرآیند بهبود قابل تنظیم هستند، به این معنی که می توانند به عنوان یک آتل یا بی حرکت کننده یا هر دو عمل کنند. یک پزشک یا جراح بسته به نیازهای خاص بیمار، آتل شانه را تعیین می کند.

اگر آسیبی رخ دهد و هیچ مراقبت پزشکی در دسترس نباشد، می توان یک آتل خانگی را با استفاده از مقوا، چوب یا مواد سخت دیگر، همراه با یک باندانا یا حوله برای بسته بندی کنار هم قرار داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.