چوب خام در بازار موجب رکود صنایع مبلمان سازی شد

چوب خام در بازار هم می‌تواند صدا ایجاد کند (با ضربه مستقیم) و هم امواج صوتی را که از اجسام دیگر می‌آید را بزرگ‌نمایی یا منحرف کند. به دلیل این عوامل یک ماده ویژه برای آلات موسیقی و سایر کاربردهای صوتی است.

دی الکتریک یا هادی ضعیف، خواص چوب نیز مهم است.

ثابت دی الکتریک و ضریب توان نقش عملی در ساخت کنتورهای الکتریکی (ظرفیت و نوع اتلاف توان با فرکانس رادیویی) برای اندازه گیری رطوبت چوب، خشک کردن چوب با جریان الکتریکی و چسباندن چوب بازی می کند.

با جریان الکتریکی با فرکانس بالا پلاریزاسیون الکتریکی که هنگام اعمال تنش مکانیکی رخ می دهد باعث می شود چوب اثر پیزوالکتریک را نشان دهد. برعکس، چوب وقتی در معرض میدان الکتریکی قرار می‌گیرد (تغییر اندازه) تغییر شکل مکانیکی را تجربه می‌کند.

اندازه، چگالی، رطوبت و مدول الاستیک چوب همگی بر فرکانس ارتعاش تأثیر می‌گذارند که به نوبه خود بر میزان صدای تولید شده تأثیر می‌گذارد.

 

چگالی و خاصیت ارتجاعی بیشتر باعث کاهش رطوبت می شود و ابعاد کوچکتر همگی به صداهای با صدای بالاتر کمک می کنند.

انواع چوب به موارد زیر طبقه بندی می شوند:

سخت
نرم
چوب مهندسی شده

سخت
هر درختی که سوزن یا مخروط تولید نمی کند منبع چوب سخت است. این درختان در اصطلاح علمی اغلب به عنوان درختان خزان کننده یا گل نباتی شناخته می شوند. درختانی که برگ و دانه تولید می کنند به عنوان چوب سخت شناخته می شوند.

بلوط، افرا، گیلاس، ماهون و گردو نمونه‌هایی از گونه‌های رایج چوب سخت هستند. اگرچه چندین گونه از چوب های سخت به دلیل الگوهای دانه های چوبی خیره کننده و متمایز خود مشهور هستند، گونه های چوب سخت همیشه قوی تر از چوب های نرم نیستند.

علاوه بر این، چندین الوار به عنوان چوب های سخت طبقه بندی می شوند اما از درختان غیر برگ ریز مانند بامبو و نخل می آیند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.