گلدان سفالی توپی که گیاه در آن در فصل تابستان نیاز به آب ندارد

اگر مجبورید گیاهی را که در گلدان سفالی توپی است پیوند بزنید، جای ترس نیست. اگرچه این گلدان ها شکننده تر از گلدان های پلاستیکی هستند، اما برای از بین بردن گیاه نیازی به شکستن آنها نیست.

کافی است آن را برگردانید و به پایه قابلمه بزنید. سپس احتمال سقوط گیاه بسیار زیاد است. در صورتی که خاک خیلی سفت شد می توانید ابتدا آن را کمی هم بزنید تا شل شود و سپس گلدان را برگردانید.

به یاد داشته باشید که همیشه می توان گیاه را بدون شکستن گلدان حذف کرد، نکته ضروری این است که صبر داشته باشید تا خاک را نرم کنید و در نتیجه ریشه ها را بدون آسیب رساندن به گلدان جدا کنید.

قبل از اینکه اولین یخبندان سال رخ دهد و گیاهان مجبور به خواب زمستانی شوند، بهتر است تمام گلدان هایی که حاوی گیاهان یکساله و گرمسیری هستند که توانایی مقاومت در برابر زمستان را ندارند خالی کنید.

گلدان سفالی توپی

نگه داشتن زمین در سطل یا ظرف پلاستیکی جالب است. توصیه می شود گلدان سفالی را به خوبی تمیز کنید و آنها را وارونه یا روی هم قرار دهید تا رطوبت جمع نشوند.

کسانی که گیاهان چند ساله، درختچه‌ها یا درختانی دارند که باید در فضای باز بمانند، اگر گلدان سفالی داشته باشند، اغلب نگهداری آنها دشوارتر است.

راه ایده آل برای یادگیری نحوه مراقبت از گلدان های سفالی این است که وقتی هوا سرد است گلدان ها را روی یک سطح صاف رها نکنید. به طور معمول سوراخ های زهکشی مسدود شده و آب جمع می شود، یخ می زند و به کف گلدان می چسبد.

هنگامی که می خواهید از گلدان استفاده مجدد کنید، آن را در بهار جابجا کنید، ته آن به راحتی جدا می شود، گویی کسی آن را بریده است.

ارتفاع برای گلدان های سفالی معمولی نیز مفید است. برخی باغبان ها عمر کوتاه تری دارند، بنابراین بهتر است هر 3 سال یک بار آنها را تعویض کنید.

امیدوارم با این اطلاعات بتوانید در مورد نحوه مراقبت از گلدان های سفالی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.